Anasayfa  | 
  E-Destek

Netsis Teknik Özellikler

 
Netsis paket programlarının kullandığı veritabanı, işletim sistemi ve yazılım teknolojisinin sağladığı özelliklerden bazıları.

İşletim Sistemi ve Client/Server Mimarisi (İstemci/Sunucu)
Windows server 2008 ve üzeri Server sunucu ile Windows7 ve üzeri işletim sistemleri kullanılır. NETSİS tam anlamıyla Client/Server mimarisine dayanan bir alt yapı ile çalışır.

Add-On
Netsis Çözüm ortakları ve İş Ortakları tarafından geliştirilmiş olan onlarca Ek yazılımdan faydalanabilme imkanı. (Sirus, Prote, Mobetra, Websell, Orion, Patron Raporu vb.)

Veri Tabanı - Database Desteği
Microsoft SQL Server 2005 ve üzeri veri tabanı... Microsoft SQL Server veri tabanı sayesinde, özellikle raporlama ve toplu kayıt işlemlerinin performansının artması... Milisaniye mertebesinde operasyonlar yapabilmek. Ayrıca ORACLE veri tabanı sistemide NETSİS tarafından desteklenmektedir.

TTS
TS (transaction tracking system) veri tabanı özelliği sayesinde Netsis Yazılım’a bütünleşik kayıtların yapılabilmesi.

Trigger, Stored Procedures, Referential Entegrity
Veri tabanı objeleri ve veri bütünlüğünün sağlanması. Indexler ve Stored Fonksiyonların kullanılması.

Multitasking
Bir kullanıcının, aynı anda birden fazla iş yapabilme olanağı...Aynı anda birden fazla NETSİS çalıştırabilmek yada Rapor alırken fatura kesebilmek gibi.

Multiuser
Network ortamlarında birden fazla kullanıcıya açık olma özelliği... Ms Server veya workgroups gibi ekonomik networklerde çalışabilme imkanı.

Completeness
Microsoft’un, Word, Excel, Outlook, PowerPoint gibi ofis programları ile bütünleşerek çalışma kolaylığı... Özel bir yazılım gerektirmeksizin, Microsoft programlarından Netsis yazılım bilgilerine kolay ulaşım.

NetOpenX
Netsis Yazılım’ın; otelcilik, mağazacılık, depo yönetimi gibi konularda işbirliği yaptığı diğer yazılımevleri ile ortak çalışabilme olanağı... Netsis Yazılım’ın hazırladığı "Arabirim Yazılımları" ile özgün programlar geliştirebilme ayrıcalığı.

DTS
Microsoft’un DTS (data transformation services) tekniği ile istenilen ortamdaki bilgilerin transfer kolaylığı... (Netsis Yazılımdaki fiyat bilgilerinin, ara bir işlem yapmaksızın zaman planlamalı olarak Microsoft Access’de tutulan fiyat listeleri ile güncellenebilmesi gibi).

Mail Service
İşlem yaparken seçilen; müşteri, satıcı veya Netsis Yazılım kullanıcılarına, işlemlerin Microsoft Outlook veya diğer popüler mail programları standartlarında gönderebilme ayrıcalığı... Program içinden herhangi bir fatura yada irsaliyenin silinmesi durumunda istenen kullanıcılara uyarı mailleri gönderebilme özelliği.

Rapor
Thread tekniği ile Netsis Yazılım’ın raporlarda kullandığı elektronik tablolardaki rapor sonuçlarına kolay ulaşım... Rapor çıkışlarının, istenilen yazıcıdan, tercih edilen renk ve fontta alınabilmesi... Alınan raporun anında Excel ortamına taşınabilmesi.

Makro Desteği
Arka arkaya yapılmak istenen standart işlemlerin, makrolara tanımlanıp otomatik işlem yapabilme kolaylığı... (Tahsilat raporunun dökümü alınırken, her gün girilen değerlerin tek tuşla tanımlanması ve zamandan kazanma avantajı)

Menü Dizaynı
Kullanım menülerinin, kullanıcılara göre özgün bir şekilde tasarlanabilmesi... (ICON desteği sayesinde görsel şekiller oluşturabilme, çok kullanılan alt menüler için kısa yol tanımlanabilmesi) @6 serisi ile birlikte Ana Menu için "skin" belirleyebilme özelliği. Görsel tasarım üstünlüğü.

Key Kontrol
Tuş takımının Netsis Yazılım’ın eski standartlarında kullanım olanağı...

Info Display
İlgili alanın bütün içeriğine ulaşabilme olanağı... (Cari hesaptaki muhasebe kodu üzerinde, bir tuş ile, ilgili hesabın; ismi, dövizle çalışma bilgileri, AGM kodu, grup kodu, aylar bazında mizan değerleri gibi bilgilerin görüntülenebilmesi.)

Sağ Click
MS Windows’ta olduğu gibi, her fırsatta yardımcı işlemlerin ekranda belirmesi... (Cari harekette veya yevmiye kaydındayken, fatura bilgilerine, senet-çek bilgilerine kolay ve hızlı ulaşım)

Field Copy
Netsis Yazılım’ın geliştirdiği Field Copy tekniği sayesinde, bir kaydın istenilen bütün alanlarının bir tuşla sonraki kayda kopyalanabilmesi...

Distinct Value
Sabit kartlardaki tüm sahalarda, karakter farklılıklarından oluşabilecek bilgi tekrarını önlemek için, veri tabanındaki o sahaya ait girilmiş tüm değerleri gösteren rehberlerden yararlanabilmek.

Free Lookup
Netsis Yazılım’ın geliştirdiği Free Lookup (serbest rehber) tekniği sayesinde, kullanıcı tanımlı 9 ayrı sayısal tuşa birden fazla rehber ve her rehber için de sınırsız alan tanımlayabilme avantajı... Kullanıcı tanımlı rehberlerde, birden fazla bilgi tablosunun ilişkilendirilebilmesi, kayıt ekranlarında görüntülenen alanlar üzerinden arama yapılabilmesi... (Bir ürünün stok hareketlerinin incelenebilmesi ve fatura numarasının girilerek ilgili kayda hızla ulaşılabilmesi)

Şube Mantığı
Şube bilgilerinin tek bir veri tabanında şube kodu ayracıyla saklanabilmesi sayesinde, şube raporlarının istenilen esneklikle alınabilmesi.

Lokal Depo
Stokların farklı lokasyonlarda bulunması, izlenebilmesi, raporlanabilmesi ve buna benzer çok amaçlı stok takibi işlemlerinin, program genelinde desteklenmesi.

Dövizli İşlemler
Sınırsız sayıda döviz tipi tanımlayabilme, günlük kur girişleri yapabilme... Dövizli fatura, senet/çek, nakit, havale vb. işlemler... Otomatik kur farkı hesapları... Yaygın döviz rehberi...

Güvence Tuşu
Program içinde herhangi bir alfa-sayısal okuma sahasının üzerindeyken, yazılan koda ait stok, cari, muhasebe sabit bilgileri ile hareket bilgilerinin izlenebilmesi...

On-line Yardım
Programın kullanımına ait bilgilere, "F1" tuşundan ve/veya "help" butonundan anında ulaşım... Anahtar kelime seçerek arama yaptırabilme olanağı, her türlü problemle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilme.


Uluslar arası Özellikler
Birden fazla dilde çalışabilme (sınırsız)
• Muhasebe standartları
• Çoklu para birimi desteği, dövizle çalışabilme
• TL, operasyon dövizi, firma dövizi takibi.

Tam Entegrasyon
Modüller arası tam entegrasyon
• Entegrasyonun denetlenebilirliği (Sistemin kendi kendini denetlemesi)
• Bütünleşik çalışma.
• Windows standartları
• Kısayol tuşları
• Kullanıcı bazında menü ayarlayabilme
• Bilgi giriş ekranlarında grid desteği,
• Makro tanımlayabilme
• MS Office uygulamaları ile uyum
• Netsis Bilgilendirme Servisi ile zamana bağlı iş tanımları,
• Kullanıcı bazında 2560 adet özel rehber tanımlayabilme
• Aynı anda birden fazla iş.

Güvenlik Sistemi
• En alt menüye kadar kullanıcı yetki tanımlamaları
• Saha bazında güvenlik
• Kullanıcı yada modül bazında kayıt, düzeltme, silme, izleme yetkileri tanımlayabilme
• Kullanıcı bazında geçmiş tarihli kayıtları kilitleyebilme
• LOG sistemi
• Log sisteminde silinen veya düzeltilen kayıtların içeriğini izleme ve değiştirlen kayıtların önceki ve sonraki halini görme
• Form bazında güvenlik uygulayabilme.

Workplace
Masalarda uçuşan evraklar, hangi siparişlere onay verilecekti, bugün öncelikli yapılması gereken işleriniz nelerdi, bu ödemeyi kim, neden durdurdu, bu alım için gerekli onaylar verildi mi, Ve daha birçok soru ve sorun.
• Hepsi Netsis Enterprise ve Standard’da geliştirilen dijital iş akış yönetim sistemi "Workplace" ile son buluyor.
• Yetki düzeylerine göre yapılan/yapılacak tüm işleri tanımlayın, onay akışlarını belirleyin, tüm dokümantasyonlar dijital ortamda, kâğıt kalem kalkmış, verimli, işlerin zamanında tamamlandığı bir çalışma ortamına kavuşun.

Gelişmiş Raporlama Teknikleri
Netsis rapor modülleri ile lokal network veya Web ara yüzlerini kullanarak İnternet üzerinden sınırsız raporlama imkanlarına kavuşabilirsiniz. Her iki kullanımda da Netsis arka tarafta istediğiniz bilgilere göre SQL komutları hazırlayarak yüksek performans ve içerikte raporlar almanızı ya da hazırlamanızı sağlayacaktır. Rapor çıktılarını istediğiniz ortama (Html, Xml, Excel, Staroffice, Txt) transfer edip işinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bütün raporlarınızı anında grafiklere dönüştürebilirsiniz. Bir başka rapor modülü olan Logo Mind ile Excel’den yerel network veya web üzerinden Netsis’in iş fonksiyonlarını kullanıp online bilgi çekme olanağına kavuşabilirsiniz. Bütün bu imkanları ister şirketiniz çalışanlarına ister iş ortaklarınıza yetkileri dahilinde kullandırabilirsiniz. Bilgiye ulaşmada özgürlüğe kavuşur sınırları ortadan kaldırabilirsiniz.

Okunma Sayısı: 5323   |   Güncelleme Tarihi: 26.07.2016
Sayfayı Yazdır


Ürünlerimiz
Netsis ERP
Sirus Depo Yönetimi
Mobetra Mobil Satış
MobetraPlus Mobil Satış
Websell Satış
Prote Üretim Otomasyonu
Mobilpatron
Donanım OTVT
Diğer Çözümler
Kurumsal
Hakkımızda
Kalite Politikamız
Kalite Belgelerimiz
Haberler
Kariyer
Hizmet Verdiklerimiz
Netsis ERP
Sirus Stok Yönetimi
Mobetra Mobil Satış
Websell Satış
Prote Üretim
Destek
Download
Ürün Dokümanları
Destek Ekibimiz
Adres & Kroki / İletişim
G.M.K Bulvarı No:87/17 Maltepe-Çankaya/ANKARA
T: +90 312 221 00 06 | F: +90 312 221 00 07
E: satis@tetramuh.com.tr | W: www.tetramuh.com.tr