Anasayfa  | 
  E-Destek

Netsis Genel Özellikler

 
Netsis Genel Özellikler
Netsis Ürün ailesi içerisinde yer alan ürünlerin kendi yapısına göre desteklediği veya desteklemediği özellikler vardır. Aşağıdaki bazı özellikler için desteklenen yada desteklenmeyen ürünlere göre karşılaştırma tablosuna bakabilirsiniz.

Platform
Netsis Enterprise, Standard, Entegre.Net veritabanı sunucusu tarafında Windows NT, Windows 200X, işletim sistemlerini desteklemektedir. Kullanıcı tarafında ise Win98 ve üzeri işletim sistemlerini desteklemektedir.

Veritabanı
Netsis Enterprise ve Standard MS SQL2005 ve Oracle9i veritabanlarını desteklemektedir. Karşılıklı belirlenen ihtiyaç doğrultusunda önerilecek veritabanı değişiklik gösterebilir. Entegre.Net ve Netlite. Net ürünleri ise MS SQL 2005 veritabanını desteklemektedir.

Ölçeklenebilirlik
Netsis Enterprise bugün 10 kullanıcılı işletmelerden, 500 kullanıcılı holding yapısındaki çok işletmeli kuruluşlara kadar kullanılmaktadır. Netsis Standard 3-40 kullanıcı, Entegre.Net 1-10 kullanıcı, Netlite.Net ise 1 kullanıcıyı desteklemektedir.

İşletme Şube Yapısı
Bünyesinde birden fazla firma barındıran organizasyonların yönetimi, ayrı birimlerin oluşturulmasını gerektirebilir. Bu birimlerin en uygun denetimi sağlayabilmesi yazılım desteğinin tam olması ile mümkündür. Her bir ürün kendi özelliğine göre desteklemektedir. Ürün gruplarındaki özellikler için karşılaştırma tablosuna bakılabilir.

Kurumsal Karne
Kurumsal karne, kurumun rakamlarla belirlenemeyen, tablolarla gösterilemeyen psikolojik değerleri olarak adlandırılabilir. Finansal verilerin ve rakamların yanında müşteri ilişkileri, iş süreçlerinin işlerliği, yenilenme kabiliyeti, kalite, çalışanların performansı, bilgi-iletişim teknolojilerinin yeterliliği ve işlerliği gibi bilançolarda, gelir-gider tablolarında görülmeyen ama görülebilse aktifler tarafında gösterilecek iç değerlerdir. Bu özellik ile şirketinizdeki tüm bu tür değerleri sürekli izleyip yönetebileceksiniz.

Süreç Yöneticisi
Kurumsallaşma, karne notlarının takibi, süreçlerin ölçülmesi iyi bir yönetim stratejisini gerektirir. Satış süreci,satın alma süreci, finansal süreçler, maliyet muhasebesi alt süreci ve bunun gibi onlarca süreci yönetmek için ERP yazılımlarında binlerce seçenek-işlev bulunmaktadır.

Portal
E-Netsis ürününde müşteri sipariş uygulamaları ve raporlamalar öne çıkan işlevlerdir. Bu uygulamaları hem müşterilerinize, hem tedarikçilerinize, hem de çalışanlarınıza değişik yetki seviyelerinde açabilirsiniz.

Raporlar
Netsis rapor modülleri ile yerel ağ veya web ara yüzlerini kullanarak Internet üzerinden sınırsız raporlama imkanlarına kavuşabilirsiniz. Her iki kullanımda da Netsis arka tarafta istediğiniz bilgilere göre SQL komutları hazırlayarak yüksek performans ve içerikte raporlar almanızı ya da hazırlamanızı sağlayacaktır. Rapor çıktılarını istediğiniz ortama (Html, Xml, Excel, Staroffice, Txt) transfer edip işinizi tamamlayabilirsiniz. Netsis’in bir başka rapor modülü olan Navigatör ile Excel’den, yerel ağ veya web üzerinden Netsis’in iş fonksiyonlarını kullanıp online bilgi çekme olanağına elde edersiniz. Bütün bu imkanları ister şirketiniz çalışanlarına, ister iş ortaklarınıza yetkileri dahilinde kullandırabilirsiniz. Bilgiye ulaşmada özgürlüğe kavuşup sınırları ortadan kaldırabilirsiniz.

İş Akış Kontrol (Workplace)
Masalarda uçuşan evrakları ve ‘Hangi siparişlere onay verilecekti?’, ‘Bugün öncelikle yapılması gereken işler nelerdi?’, ‘Bu ödemeyi kim, neden durdurdu?’, ‘Bu alım için gerekli onaylar verildi mi?’ gibi birçok soru ve sorunu dijital iş akış yönetim sistemi İş Akış Kontrol (Workplace) ile sonlandırabilirsiniz.

Dinamik Kodlama
Netsis Enterprise uygulamaları ile gelen katmanlı mimari sayesinde Netsis uygulamalarında özelleştirme yapabilir ya da Netsis uygulamaları üzerinde çalışacak özel yazılımlar geliştirebilirsiniz.

İleri Güvenlik

Database Logon Security
Netsis programları veri tabanına tek yönlü, Md5 standartlarına uygun yaratılmış şifreler ile ulaşır. Sistem yöneticisi dışındaki kullanıcılarınız program dışından veri tabanına ulaşsa bile kayıtları göremezler.

Netsis Private Data
Şirket - İşletme - Şube ayrımı veri tabanı seviyesinde takip edilir. İşletme - Şube bazında ortak ya da özel veriler hatasız kayıt edilebilir.

Netsis Form Designer
Kullanıcı ya da grup bazında bilgilerin görülebilmesini ya da değiştirebilmesini engelleyebilirsiniz. Verilerinizin gizliliği ya da değişmezliğini sağlamış olursunuz. Fiyat bilgilerini yetkisiz kullanıcıların görmesini engelleyip rahatlıkla tüm kullanıcıları sisteme dahil edebilirsiniz.

Netsis Rowbase Security
Özel kayıtların sadece yetkili kullanıcılar tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, ortaklara ait hesapları sadece muhasebe müdürünüz görebilir.

Netsis Data Validation
Kurduğunuz sistemin çalışmasını temin etmek için kullanıcılarınızın hatalı veri girişini engelleyebilmeniz gerekir. Veritabanınızdaki her saha için yapacağınız tanımlamalarla veri bütünlüğünü kontrol altında tutabilirsiniz.

Netsis Log System
NLS altyapısı sayesinde bilgilerinize dışarıdan müdahale edilse bile LOG edilmesini sağlayabilirsiniz. Optimize edilmiş yöntemler ile programın çalışma performansı etkilenmeden değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Netsis User Definitions
Kullanıcılarınız için tanımlayacağınız isim-şifre ile izinsiz girişleri takip edebilir; şifre uzunluğu, hatalı giriş sayısı gibi farklı güvenlik politikalarını uygulayabilirsiniz.

Netsis Encryption System
Veritabanı seviyesinde bilgilerinizin şifreli tutulmasını sağlayarak, sistem yöneticinizin bile, örneğin maaş bilgilerini, görmesini engelleyebilirsiniz. Bu uygulama sadece Oracle veritabanında desteklenmektedir.

SmartCard
Elektronik imza uygulaması ile aldığınız kartları programa girişte de kullanarak güvenlik seviyenizi bir üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Esnek Yapılandırma (Ürün Konfügüratörü)
Sattığınız malın renk-beden gibi farklı özellikleri mi var? Yoksa klimalı seçeneği olan araçların fiyat farkının otomatik yansıtılmasını mı istiyorsunuz? Esnek yapılandırma özelliğini kullanarak aynı stok kartı ile farklı özellikteki ürünlerinizin tüm işlemlerini kolayca takip edebilirsiniz.

UFRS Desteği
Yabancı ortaklı bir firma iseniz ya da firmanızı IAS 29 (International Accounting Standards 29), FAS 52 (Financial Accounting System 52) sistemlerine göre de değerlendiriyorsanız, artık işiniz çok kolay. Programın size sunduğu imkanlar ile çift kayıt yapmadan kullandığınız şirkette hem yerel, hem de uluslararası standartlarda raporlama yapabilirsiniz.

Proje Takibi
Toplu konut gibi tamamlanması yıllara yayılan taahhüt işleri yapıyorsunuz ya da gemi gibi üretilmesi uzun zaman alan üretim süreçlerine sahipsiniz. Ya da süreler kısa bile olsa faaliyetlerinizi proje bazında tasnif edip raporlamak istiyorsunuz. Birikimli ve detay raporlarınızı tanımlayabildiğiniz proje takibi sisteminde gelir/gider durumunuzu grafiksel raporlarla kolayca analiz edebilirsiniz. Personel ve demirbaş paketlerindeki proje bazında kayıt girişi sayesinde kamyonunuzun ya da personelinizin hangi proje için ne kadar çalıştığını takip edebilirsiniz.

Netsis Dil Düzenleyicisi
Netsis Türkçe, İngilizce, Farsça, Azerice, Rusça çalışabilmektedir. Netsis Dil Düzenleyicisi sayesinde henüz desteklenmemiş dillerin girişlerini yapabilir; hatta desteklenen dillerde bile Netsis ekranlarındaki alan adlarını çalışmalarınıza uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

Yardım Doküman Sistemi
En son versiyona göre yenilenmiş olan yardım dokümanlarımız programı öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır. Duyarlı yardım tuşu ile bulunduğunuz ekrana göre doğru içeriğe ulaşabilir, yardımların seslendirilmesi ile okumak yerine dinleyebilirsiniz.

Tema ve Kullanıcı Bazlı Menü
Program ile hazır gelen temalardan en uygunu ile çalışabilir ya da kurumsal kimliğinize uygun kendi temalarınızı yaratabilirsiniz. Kullanıcı bazlı menü ayarlamaları ile sık kullandığınız menülere kolayca ulaşabilirsiniz.

NetJob
Zamana bağlı işlerinizi ya da raporlarınızı unutmak sona eriyor. NetJob size düzenli olarak açık hesap listesini gösterebilir ya da son girilen son 10 siparişi hatırlatabilir. Artık sarı post-it’lerinizi kaldırabilirsiniz.

Netsis Konumsal Teknolojisi
Netsis ile gelen bu özellik ile Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor ve çalışmalarınıza önemli bir etkinlik kazandırıyor. Netsis’in ortaya koyduğu başlangıç uygulamaları, bu teknolojinin gelecekte neler yapılabileceğine ışık tutacaktır. Öncelikle, adres girerken geocode saklayacak alt yapı sayesinde tüm Türkiye‘yi kapsayan bir adres veritabanını kullanabileceksiniz. Bu teknolojiyle adresin sıfır hata ile girilmesini, geocode destekli adresler için harita ve uydu görüntüsü elde edebileceksiniz. Tüm bu hizmetler için ek bir yazılım bedeli ödenmeyecek, SMS gibi kontör satın alarak kullanılabilecek. Adres çekme, harita saklama, uydu görüntüsü saklama ve daha sonra devreye girecek raporlama ve adres doğrulama servislerinden kontörlü yararlanılabilecek.

SMS
Klasik SMS uygulamalarında, bayram tebrikleri, yaş günü kutlamaları ve kampanya duyuruları akla geliyor. Tabii ki bunlar Netsis’in yeni SMS özelliğinde var ama artık cazibesini yitirmiş ve klasikleşmiş uygulamalar yerine, tüm ürün gruplarında desteklenen SMS özellikleri ile bu seçenekler çeşitleniyor.

Elektronik İmza
Kalemsiz kağıtsız ofis vizyonu gerçek oldu. Bu hedef için en büyük engel elektronik imza kanunu ve teknolojisi olmamasıydı. Artık her ikisi de hayatımıza girdi. Fusion@6’da bu özellik temel set içinde sağlanıyor. Bu sayede dijital iş akış sistemi içinde sipariş, fatura, ödeme onayı, güvenlik amaçlı program girişleri, bordro imzalanması, izin defterlerinin tutulması gibi hem zaman hem arşivleme yükü gerektiren tüm iç işlerinizi kağıt kalem olmadan yapabileceksiniz. Tedarikçilerinize ve müşterilerinize ulaşmanızı sağlayan entegre uygulamaların gelişmesi ile sözleşmeler, sipariş anlaşmaları gibi işlemlerinizi bu teknoloji ile verimli hale getirebileceksiniz.

NetOpenX
Kendi uygulamalarınızı geliştiriyorsanız ya da farklı amaçlar için farklı yazılım evlerinin uygulamalarını kullanıyorsanız neden bu yazılımları Netsis ile entegre hale getirmeyesiniz?

NDI (Netsis Data Inspector)
İdari İşler Departmanınızın gelen-giden evrakları kayıt etmeye ihtiyacı mı var? İşletme girişindeki güvenliğin içerideki misafirlerinizi bilmesi mi gerekiyor? NDI ürünümüz ile firmanıza özel veri giriş ekranlarını kolayca tasarlayabilir; Dinamik Kodlama ve NetOpenX ile daha fonksiyonel uygulamalar geliştirebilirsiniz.

Okunma Sayısı: 4718   |   Güncelleme Tarihi: 26.07.2016
Sayfayı Yazdır


Ürünlerimiz
Netsis ERP
Sirus Depo Yönetimi
Mobetra Mobil Satış
MobetraPlus Mobil Satış
Websell Satış
Prote Üretim Otomasyonu
Mobilpatron
Donanım OTVT
Diğer Çözümler
Kurumsal
Hakkımızda
Kalite Politikamız
Kalite Belgelerimiz
Haberler
Kariyer
Hizmet Verdiklerimiz
Netsis ERP
Sirus Stok Yönetimi
Mobetra Mobil Satış
Websell Satış
Prote Üretim
Destek
Download
Ürün Dokümanları
Destek Ekibimiz
Adres & Kroki / İletişim
G.M.K Bulvarı No:87/17 Maltepe-Çankaya/ANKARA
T: +90 312 221 00 06 | F: +90 312 221 00 07
E: satis@tetramuh.com.tr | W: www.tetramuh.com.tr